Vazhdo lart
Në Gjëndje

Avaricon® Gel

22.99

Rekomandohet per zbutjen e probleme te shkaktuara nga crregullime te qarkullimit venoz ne kembe, enjtje dhe dhimbje te kembeve
– Ngerce muskulore dhe carje kapilaresh
– Paresthesias
– Ndjenja e kembeve te renda
– Efektet anesore vaskulare te terapise rrezatuese
– Demtimi I indeve te buta te kembeve
– Edeme pas traumatike, enjtje dhe dhimbje
– Bruises

Kategori: Tag:
Avaricon®

Informacion i pergjitshem i medikamentit

Troxerutin 3,0g

 1. Zvogelon pershkueshmerine e kapilareve
 2. Venoprotective
 3. Vasoprotective
 4. Antioksidant

Ginkgo biloba 0,15g

 1. Ne pjesen e brendshme te enes se gjakut (mbron murin e bv nga demtimi)
 2. Zvogelon grumbullimin e trombociteve
 3. Permireson qarkullimin e gjakut anti-edematosis
 4. Anti-ischemic
 5. Anti-inflammatory

Centella asiatica 0,10g

 1. Ne indin lidhes perivaskular (forcon indet rreth enes se gjakut)
 2. Stimulon metabolizmin e indit lidhes
 3. Rrit nivelin e antioksidanteve ne indet e sapoformuara
 4. Permireson elasticitetin e mureve te eneve te gjakut
 5. Pershpejton rivitalizimin e ulcerave venoze

Rekomandohet per:
Zbutjen e probleme te shkaktuara nga crregullime te qarkullimit venoz ne kembe

 1. Enjtje dhe dhimbje
 2. Ngerce muskulore
 3. Paresthesias
 4. Carje kapilaresh
 5. Ndjenja e kembeve te renda

Microangiopatia diabetike

 1. Efektet anesore vaskulare te terapise rrezatuese

Demtimi I indeve te buta te kembeve

 1. Edeme pas traumatike
 2. Bruises
 3. Enjtje dhe dhimbje

Perdorimi:

 • Xhel / Krem – aplikohet nje shtrese e holle 2 deri 4 here ne dite ne vendet e dhimbshme te kembeve, me nje masazh te bute ne drejtimin nga poshte-lart

Masat e sugurise:

 • Xhel / Krem nuk mund te aplikohet ne mukozen, zonat e prekura nga ekzema dhe plaget e hapura.
 1. Aplikimi ne fazat e hershme te HVI
 2. Lehteson ndjesine e rendimit te kembeve, zvogelon dhimbjen dhe enjtjen e kembeve
 3. Perberje unike
 4. I sigurt per perdorim te gjate
 5. E duruar mire
 6. Efekt venoprotective, vasoprotective, antioksidant
 7. Pas terapise lokale kembet behen te lemuara, dukshmeria e venave zvogelohet, shfaqet ndjenja e butesise ne kembe, enjtja zhduket.
 8. Efikasitet me I mire me nje kombinim te terapise sistemike dhe topike
Shkarko prezantimin e plote te medikamentit ne gjuhen shqipe duke klikuar ketu!
Ingredients:

Avaricon gel – Troxerutin, Centella asiatica, Ginkgo biloba
Avaricon krem-Troxerutin, Dexpanthenol

Packaging:

tube 75 ml

Way of use:

Apply a thin and even layer 2 to 4 times a day on foot painful areas with light massage, from the bottom up; product can be used under bandages, elastic stockings and socks.

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avaricon® Gel”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *