Vazhdo lart
Në Gjëndje

Avaricon® HEMOR

22.99

Avaricon përdoret në trajtimin e simptomave të insuficencës kronike venoze (HVI) dhe sindromës akute hemorroide.
REKOMANDOHET PËR

  • Dhimbje, ënjtje, ndjenjë e këmbëve të
  • Ndihmë për venat varikoze
  • Ndihmon në ruajtjen e funksionit optimal të enëve të
  • Gjakut dhe mikroqarkullmit
Kategori: Tag:
Avaricon® HEMOR

Informacion i pergjitshem i medikamentit

Përbërës aktiv: hamamelis
Hamamelis është i njohur në mjekësinë tradicionale për vetitë e tij anti-inflamatore, rigjeneruese dhe lokale hemostatike. Kohët e fundit, studimet e kryera kanë treguar se hamamelis ul ndjeshëm problemet e shprehura veçanërisht në fazat fillestare të hemorroide, të tilla si:

• dhimbje dhe ndjesi djegieje
• kruajtje dhe gjakderdhje

Formulë për kujdesin dhe lehtësim e lëkurës së skuqur, të lënduar, të irrituar të mukozave të zonës anale

Karakteristikat dhe efekti:
Për shkak të përbërjes së tij unike, kremi Avoricon® hemor ka veti qetësuese, antiseptike dhe rigjeneruese të përshtatshme për kujdesin e lëkurës së irrituar dhe mukozave të zonës anale. Kremi hemor. Avaricon® është i përshtatshëm për njerëzit që vuajnë nga problemet e krijuara nga pezmatimi, dhimbja dhe acarimi i lëkurës dhe mukozës së zonës anale (hemorroide, çarje anale).

Janë suplemente bimore për lehtësimin e problemeve të shkaktuara nga çrregullime të qarkullimit venoz në këmbë (ënjtje dhe dhimbje, ngërçe, parestezi, këputje kapilar dhe ndjenja e “këmbëve të rënda”) dhe probleme të shkaktuara nga hemorroide (dhimbje, kruajtje dhe gjakderdhje). Përdoret gjithashtu për dhimbje të muskujve dhe edemë që vijnë nga hematoma dhe rrjedhja e dobët venoze.

Efekti:
Bima e Sophora japonica rregullon përshkueshmërinë e kapilarëve dhe përmirëson funksionin kapilar. Ka efekte venoprotektive, vazoprotektive dhe antioksiduese.

Rekomandohet për:
• Dobësi kronike e venave
• Sindromi akut hemorroide
Bima e Sophora japonica ka një përzierje të standartizuar të flavanoideve gjysmë sintetike dhe Vitamin P4.

Formula e higjenës së zonës anale
Karakteristikat dhe efekti:
Falë strukturës së saj të butë dhe formulës së zhvilluar posaçërisht (ekstrakt hamamelis, kamomil, aloe dhe panthenol) i përshtatur për të ruajtur higjienën e duhur dhe për të lehtësuar problemet e lëkurës dhe mukozave të ndjeshme të irrituara të zonës anale.

Shkarko prezantimin e plote te medikamentit ne gjuhen shqipe duke klikuar ketu!
Përbërja e kapsulës AVARICON®

1 kapsulë përmban:
Sophora japonica 300 mg

Përdorni:

Dy javët e para: 3×1 kapsula me vaktin Pastaj vazhdoni: 2 kapsula 2 x 1 me ushqim derisa problemi të vazhdojë. Terapia duhet të zgjasë së paku 2-4 javë. Kohëzgjatja e administrimit varet nga ashpërsia e problemeve të shprehura.

Përbërja e kremit Avaricon® HEMOR, tub 20 gr

hamamelis (Hamamelis virginiana) ekstrakt-anti-inflamator dhe
rigjenerues
• ekstrakt i kalendulës (Calendula officinalis) – efekt anti-inflama
tor dhe rigjenerues
• Vaj nenexhiku (Mentha piperita) – një efekt antiseptik,
analgjezik i butë me ftohje të butë të lëkurës së irrituar dhe
mukozave.

Përbërja e letrave të lagura Avaricon®

Ekstrakt Hamamelis, kamomil, aloe dhe panthenol.

Përdorimi:

Rekomandohet të përdorni pas higjienës së rregullt të zonës anale, për të pastruar dhe zbutur gjithashtu, zonen e trajtuar.

There are no reviews yet.

Be the first to review “Avaricon® HEMOR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *