Vazhdo lart
Në Gjëndje

DIART®

22.99

DIART® është një pajisje mjekësore, një injeksion intra-artikular me acid hialuronik. Kjo lejon që pacientët me artrozë të kenë lëvizshmëri më të mirë të artikulacioneve, të zvogëlojnë inflamacionin dhe dhimbjen e tyre dhe të ngadalësojë në përparimin e mëtejshëm të sëmundjes. Përbërja: DIART përmban një shiringë të parambushur me 36 mg acid hialuronik dhe succinate natriumi. DIART® rekomandohet për artrozë të shkallës 1-3, pas traumave, pas artroskopisë.

Kategori: Tag:
DIART® €22.99
DIART®

Informacion i pergjitshem i medikamentit

– Duke krijuar një shtresë mjaft elastike që rrethon artikulacionin, ajo zvogëlon fërkimet kur
bëhen lëvizje
-Përmirëson funksionin e lëngut synovial
– Zvogëlon lokalisht inflamacionin
– Zvogëlimi i dhimbjes dhe nevoja më e pakët për analgjezikë
– Lëvizshmëri më e mirë e artikulacioneve
– Acidi hialuronik është me pH optimal dhe nuk ka origjinë shtazore, duke shmangur reaksionet
alergjike

Shkarko prezantimin e plotë të medikamentit në gjuhën shqipe duke klikuar ketu!
Usage

DIART should be administered by healthcare professionals only who are trained for injecting it into joints and it should be administered only in the synovial space.

There are no reviews yet.

Be the first to review “DIART®”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *