Vazhdo lart
Në Gjëndje

FORTICOLINN®

22.99

RISI PER KOCKA TE SHENDETESHME DHE TE FORTA
FORTICOLINN® përmban peptide specifike të kolagjenit bioaktiv dhe laktat kalciumi, të optimizuar për trajtimin e osteopenisë dhe osteoporozës. Peptidet rrjedhin nga një proces specifik, shumë i kontrolluar i hidrolizës së kolagjenit tip I.

Kategori: Tag:
FORTICOLINN®

Informacion i pergjitshem i medikamentit

  1. Risi në parandalimin e osteoporozës
  2. Provuar për të rritur dendësinë e kockave
  3. Stimulon formimin e matricës organike dhe inorganike
  4. Redukton numrin e frakturave
  5. I sigurt
  6. I rehatshem për tu përdorur

Peptidet specifike të kolagjenit të tipit I stimulojnë qelizat e kockave në mënyrë që të rrisin sintezën e përbërësve të kockave siç është kolagjeni i tipit I. Ato kanë një lloj ‘efekti sinjalizues’ për osteoblastet për të ekuilibruar degradimin e kolagjenit në matricën e kockave jashtëqelizore, e cila është një kornizë thelbësore për mineralizimin e kockave. Përveç kësaj, FORTICOLINN® ndikon në proceset degjenerative në kocka, duke zvogëluar aktivitetin e osteoklasteve. Rezultati është sinteza dukshëm më e madhe e matricës së kolagjenit kockor.
Një përbërës tjetër aktiv i produktit FORTICOLINN® është kalciumi, i cili është i nevojshëm për ruajtjen e kockave normale dhe funksionimin normal të muskujve. Kalciumi në formën e kripës së laktatit përdoret rreth 450 herë më mirë në trup sesa karbonati i kalciumit që zakonisht gjendet si përbërës i produkteve të ngjashme. Kalciumi është minerali më i përhapur në trupin e njeriut. Së bashku me fosforin dhe magnezin, ai eshte  përbërësi themelor i kockave. Vetëm rreth 0,1% qarkullon në gjak. Përveç rolit të tij strukturor, funksioni i tij është gjithashtu të mbajë funksionimin e zemrës, në procesin e koagulimit të gjakut, në kontrollin e presionit të gjakut, ajo mundëson shtrëngimin muskulor, aktivizimin e hormoneve, reagimet enzimatike dhe transmetimin e impulseve nervore.

Rekomandohet FORTICOLINN®:

  1. Te gratë në menopauzë
  2. Si terapi suplementare e osteoporozës
  3. Te personat me osteopeni
  4. Personave që duan të ruajnë funksionin e nyjeve të tyre.
Shkarko prezantimin e plote te medikamentit ne gjuhen shqipe duke klikuar ketu!
Method of administration:

Mix one sachet of the powder a day with 200 ml of fluid (water or fruit juice).

Presentation:

10 sachets with 6.16 g of powder each

There are no reviews yet.

Be the first to review “FORTICOLINN®”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *