Vazhdo lart
Në Gjëndje

INSTYLAN®

22.99

INSTYLAN® është një pajisje mjekësore që përmban një tretësirë ​​sterile të acidit hialuronik për shpëlarjen e fshikëzës urinare. Injeksioni i drejtpërdrejtë i acidit hialuronik në fshikëz rikthen shtresën mbrojtëse të murit të fshikëzës dhe parandalon dëmtimet e reja. Në këtë mënyrë, eleminohet shfaqja e infeksioneve dhe proceseve inflamatore në fshikëz dhe në nivelin e tërë traktit urinar.

Kategori: Tag:
INSTYLAN®

Informacion i pergjitshem i medikamentit

– Acidi hialuronik formon një membranë mjaft elastike në sipërfaqen e mukozës së fshikëzë
– Mukoza e fshikëzës mbrohet nga efektet negative të toksinave nga urina, bakteret, dëmtimet
mekanike dhe rrezatimi
– Përshpejton rigjenerimin e urotelit të dëmtuar, zvogëlon acarimin dhe zvogëlon ndjenjën e
dhimbjes
– Formulim unik
– I sigurt në përdorim, pa efekte anësore

Në cilat kushte rekomandohet përdorimi i INSTYLAN®?
INSTYLAN® përdoret në cistit kronik dhe të përsëritur, cistit intersticial, në fshikëzën hiperaktive, pas procedurave të caktuara diagnostikuese dhe kirurgjikale: ureteroskopia, cistoskopia, heqja transurethrale e adenomave, etj. INSTYLAN® rekomandohet pas rrezatimit për trajtimin e kancerit si dhe për eleminimin e substancave toksike në urinë.

Shkarko prezantimin e plotë të medikamentit në gjuhën shqipe duke klikuar këtu!
Method of administration

– INSTYLAN je namenjen za intravezikalnu upotrebu jednom nedeljno.
– Treatment cycle includes 4-12 doses.
– Before use, the solution temperature must be minimum 20°C.
– Patient must empty the bladder before use.
– INSTYLAN is administered in the urinary bladder cavity via catheter; one dose is administered in duration from 30 minutes to 2 hours.

There are no reviews yet.

Be the first to review “INSTYLAN®”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *