Vazhdo lart
Në Gjëndje

MIOCYSTINN®Fertile

22.40

Kategori: Tag:
MIOCYSTINN®Fertile

Informacion i pergjitshem i medikamentit

– Redukton rezistencen e insulines

– Stabilizon ekuilibrin hormonal

– Rregullon ciklin menstrual dhe rikthen ovulimin

– Permireson rritjen e folikulave dhe cilesine e ociteve

– Rrit fertilitetin

– Redukton hyperandrogenizmin

– Rregullon profilin lipidik

– Nuk ka efekte anesore

Si funksionon  MIOCYSTINN® fertile? Mio-Inositol është një  përbërës kryesor i membranës qelizore të fosfolipideve dhe është i përfshirë në procese të shumta biologjike. Rrit ndjeshmërinë e insulinës në organet e synuara gjë që e bën nivelin e sheqerit në gjak më të ulët. Në këtë mënyrë, shumë simptoma të pakëndshme të PCOS eliminohen. Për shkak të mio-inositolit, niveli i testosteronit zvogëlohet dhe numri i ovulimeve dhe pjellorisë rritet. Përveç kësaj, ajo tret yndyrën dhe ul nivelet e kolesterolit në gjak, por gjithashtu rrit ndjeshmërinë e receptorit të serotoninës duke pasur kështu një efekt pozitiv në gjendjen shpirtërore. Komponenti i dytë i produktit, acidi folik, i përket grupit të vitaminave B dhe mendohet se rregullon infertilitetin si një nga pasojat e PCOS. Përveç kësaj, acidi folik zvogëlon nivelin e homocisteinës të shoqëruar me sëmundje të ndryshme të sistemit kardio-vaskular dhe hiperinsulinemisë. Marrja e rregullt rekomandohet për të gjitha gratë që duan të mbeten shtatzënë, për gratë shtatzëna dhe ato që vuajnë nga PCOS dhe sindroma metabolike.

Shkarko prezantimin e plote te medikamentit ne gjuhen shqipe duke klikuar ketu!
Presentation:

20 sachets

Method of use

Dissolve the content of a sachet in a glass of water and drink it, twice a day.

There are no reviews yet.

Be the first to review “MIOCYSTINN®Fertile”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *