Vazhdo lart
Në Gjëndje

NEM® Capsules

22.99

Kapsulat NEM® Për lëvizje më të mirë të përbashkët

  1. Efikasitet i provuar klinikisht
  2. Fillim i shpejtë i efektit brënda 7 deri në 10 ditë
  3. Përdorim më i ulët i analgjezikëve
  4. Substanca aktive 100% natyrale
  5. Administrim komod një kapsulë në ditë
Kategori: Tag:
NEM® Capsules

Informacion i pergjitshem i medikamentit

Kapsulat NEM® përmbajnë membranë pluhuri të vezëve që ka rezultuar e efektshme në studimet klinike në zvogëlimin e dhimbjes dhe ngurtësisë dhe përmirësimin e lëvizshmërisë së përbashkët pas 7-10 ditëve të para të administrimit. Membrana e guaskës së vezëve është një burim natyral i pasur me lëndë ushqyese të domosdoshme për rinovimin e vazhdueshëm të kërcit dhe indit lidhës, ruajtjen e cilësisë së plotë të kërcit të përbashkët dhe shëndetit të strukturave përreth. Duke përdorur një kapsulë në ditë, NEM® (500mg) siguron lëndë ushqyese për të ndihmuar në uljen e dhimbjeve të nyjeve, përmirësimin e lëvizshmërisë dhe zvogëlimin e ngurtësisë së nyjeve. Aftësia e NEM® për të zvogëluar dhimbjen dhe ngurtësinë, vjen si rezultat i aftësisë së tij për të ulur nivelin e citokinave proinflamatore, e niveleve të TNF, e cila është thelbësore në proceset inflamatore.

EFIKASITET I PROVUAR KLINIKISHT

  1. Redukton dhimbjen e nyjeve
  2. Përmirëson lëvizshmërinë
  3. Redukton ngurtësimin
Shkarko prezantimin e plote te medikamentit ne gjuhen shqipe duke klikuar ketu!
Përbërja

Cdo kapsulë përmban:
Substanca aktive:
Matrica e Lëvizshmërisë së Përbashkët Stratum® (membrana pluhur guaskë veze) 500 mg.
Eksipientët: xhelatinë, agjent anti-pjekje stearat magnezi, ngjyra E171.

Paketimi

20 kapsula

Mënyra e përdorimit

Të rriturit: një kapsulë në ditë, me lëng. Efektet e para të përdorimit të kapsulave NEM® mund të priten sa më shpejt gjatë 7-10 ditëve të para të përdorimit të rregullt, dhe efekti i plotë pas 30 ditësh. Kapsulat NEM® mund të merren vazhdimisht pa pushimin te nevojshëm.

Paralajmërimet

Përdoruesit me probleme të njohura shëndetësore,
gratë shtatzëna dhe nënat që ushqejnë me gji duhet të
kërkojnë këshillën e një mjeku ose farmacisti përpara se të përdorin produktin. Përgatitja nuk duhet të përdoret nga njerëz me alergji ndaj vezëve. Doza e rekomanduar ditore nuk duhet të tejkalohet. Suplementi dietik nuk mund të përdoret si zëvendësues
i një diete të larmishme.

There are no reviews yet.

Be the first to review “NEM® Capsules”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *