Vazhdo lart
Në Gjëndje

OsteoK2®

22.99

Formulim unik për shëndetin e kockave dhe enëve të gjakut.
Kocka të forta në moshën e pjekurisë

• bëni kockat tuaja më të forta
• mbron enët e gjakut

Kategori: Tag:
OsteoK2®

Informacion i pergjitshem i medikamentit

 • Suplemet i plote dhe I sigurt :

Kombinimi I kalciumit, vitamines D3 dhe vitamines K2

 • Vitamin K2

– Lehteson perfshirjen e kalciumit ne kocka, perkatesisht perdorimin e tij

– Parandalon depozitimin e kalciumit ne enet e gjakut

 • OsteoK2 mund te perdoret per parandalimin e osteoporozes dhe si suplement per terapi.

OsteoK2 ® ka një formulim unik i cili, përveç kalciumit dhe vitaminës D3 përmban MenaQ7 TM, ekstrakt të patentuar të sojës japoneze të thartuar Natto, e cila përmban sasinë më të lartë të vitaminës natyrale K2. Kalciumi është një mineral thelbësor për rritjen dhe forcimin e kockave dhe vitamina D3 lejon thithjen e kalciumit nga zorra. Roli i vitaminës K2 në ruajtjen e shëndetit të kockave, por edhe enët e gjakut është studiuar gjatë dy dekadave të fundit. Tani dihet dhe provohet se Vitamina K2 është e nevojshme për përdorimin e duhur të kalciumit dhe riabsorbimin e përfshirjes së tij të plotë në kocka. Vitamina K2 parandalon formimin e kalcifikimit në enët e gjakut, kërcit dhe indeve të buta, të cilat më së shumti ndodhin tek njerëzit që marrin vazhdimisht shtesa të kalciumit dhe vitaminës D3. Vitamina K2 është e nevojshme për aktivizimin e proteinave të kërkuara për lidhjen e kalciumit, dhe përdorimin e duhur të tyre – proteina MatrixGla dhe osteokalcina. Nëse këto proteina nuk janë aktivizuar nuk mund të lidhin kalciumin. Vitamina K2 vepron si një bashkëfaktor për procesin e aktivizimit – osteokalcina e aktivizuar me sukses lidh kalciumin dhe përfshihet plotësisht në hidroksiapatit, matrica inorganike e kockave; Proteina e aktivizuar MatrixGla lidh kalciumin dhe e largon atë nga enët e gjakut dhe indet e buta. OsteoK2 ® rekomandohet për të gjithë personat e moshës së mesme dhe të vjetër, veçanërisht gratë, për kocka të forta dhe të shëndetshme dhe enë të gjakut të shëndetshëm. OsteoK2 ® rekomandohet për të gjithë personat e moshës së mesme dhe të vjetër, veçanërisht gratë, për kocka të forta dhe të shëndetshme dhe enë të gjakut të shëndetshëm.

 1. Jetegjatesi e karte
  – Disponueshmeri e shkelqyer
  – Prirje e larte per indet extrahepatike
 2. MK-7 rezultoi me efektive krahasuar me K1 dhe MK-4
  – Doza e rekomanduar ditore e MK-7 eshte 45µg
  – 45 µg eshte nje doze efektive per aktivizimin e osteokalciumit dhe permiresimin e gjendjes se kockave
 3. – 45 µg eshte nje doze efektive per aktivizimin e Proteines MatrixGla dhe parandalimin e depozitimit te kalciumit ne enet e gjakut
Shkarko prezantimin e plote te medikamentit ne gjuhen shqipe duke klikuar ketu!
Composition:

Each tablet contains 200 mg of calcium, 22.5 mg of vitamin K2 (MenaQ7TM), 2.5 mg vitamin D3 (100i.j.)

Packing:

60 tablets

Way of use:

Adults-The recommended daily intake of two tablets a day, tablets swallowed with a glass of water during meal.

There are no reviews yet.

Be the first to review “OsteoK2®”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *