Vazhdo lart
Në Gjëndje

SERAPINN®

22.99

ENZIME UNIKE  ME  NJE  EFEKT  TE FORTE  PROTEOLITIK
SERAPINN® është një enzimë proteolitike e cila është përdorur në të gjithë botën për më shumë se 30 vjet. SERAPINN® ka një aktivitet enzimatik shumë të shprehur duke përfshirë veprime të forta anti-inflamatore, anti-edematoze, mukolitike dhe fibrinolitike.

Kategori: Tag:
SERAPINN®

Informacion i pergjitshem i medikamentit

  1. Efekti i fortë në degradimin e bradykinin
  2. Lehtëson dhimbjen duke degraduar bradykinin, një substancë e njohur si ndërmjetës i dhimbjes.
  3. Eliminimi i ënjtjes së inflamacionit
  1. Zvogëlon shfaqjen e ënjtjeve të inflamacionit duke përmirësuar qarkullimin e përkeqësuar në fokusin e inflamacionit. SERAPINN® bllokon çlirimin e aminës e cila shkakton dhimbje në indin e përflakur, duke ushtruar efekt anti-inflamator. Veprim i fortë fibrinolitik – rezulton në dekompozim të fibrinës dhe fibrinogjenit pa efekt të matshëm në albuminat dhe proteinat e tjera në trupin e njeriut.Ndihmon në hollimin dhe eleminimin e gëlbazave, qelbave dhe mavijosjeve të gjakut (hematoma)
  2. Përshpejton eliminimin e gëlbazave, qelbave dhe mavijosjeve të gjakut, duke shpërndarë dhe holluar depozitat e krijuara mukoze, si dhe të fibrinës.Përmirëson veprimin antibiotik – duke rritur përqendrimin e tij në fokusin e infeksionit.

– Efekti i fortë në degradimin e bradykinin
– Lehtëson dhimbjen duke degraduar bradykinin, një substancë e njohur si ndërmjetës i dhimbjes.-Eliminimi i ënjtjes së inflamacionit
– Zvogëlon shfaqjen e ënjtjeve të inflamacionit duke përmirësuar qarkullimin e përkeqësuar në fokusin e inflamimit. SERAPINN® bllokon çlirimin e aminës e cila shkakton dhimbje në indin e përflakur, duke ushtruar efekt anti-inflamator.
– Veprim i fortë fibrinolitik – rezulton në dekompozim të fibrinës dhe fibrinogjenit pa efekt të matshëm në albuminat dhe proteinat e tjera në trupin e njeriut.-Ndihmon në hollimin dhe eleminimin e gëlbazave,  mavijosjeve të gjakut (hematoma) – përshpejton eliminimin  e tyre duke shpërndarë dhe holluar depozitat e krijuara mukoze, si dhe të fibrinës.
– Përmirëson veprimin antibiotik – duke rritur përqendrimin e tij në fokusin e infeksionit.Tolerance  e shkëlqyer  e kapsulave SERAPINN® falë DRcaps
– Pa ndonjë problem gastrik.Kapsulat DRcaps  bëhen me hipromelozë të formuluar në mënyrë novatore (HPMC) e cila është rezistente ndaj acidit të stomakut, ajo zbërthehet shumë ngadalë dhe mundëson paprekshmëri të përmbajtjes së kapsulës gjatë kalimit të saj nëpër stomak.Pas administrimit oral të enzimës serrapeptase, përqendrimet maksimale të gjakut dhe limfës arrihen në më pak se një orë. Sasia totale e substancës së zhytur në gjak dhe limfë arrihet në 6 orë pas administrimit dhe rritet me rritjen e dozës.

Kirurgji: ënjtje dhe mavijosje pas operacionit, ulja e ënjtjes pas qepjeve kirurgjikale, vendosja e kullimit të indeve, lehtësimi i përthithjes së gëlbazës postanestetike.

ORL: Sinusit akut dhe kronik, otit media, tonsilit akut, laringit, faringjit, nazofaringit, pezmatim i tubit Eustachian. Hunda e bllokuar dhe grumbullimi i sekrecioneve në faring.

Obstetrikë dhe Gjinekologji: Mastopatia, ndryshimet fibromatoze në gjinj, adnexititi, salpingiti, epiziotomia anësore, copëzimet perineale.

Ortopedi: Artriti reumatoid dhe artroza pas procedurave kirurgjikale, frakturave, tendinitit, ndrydhjeve, zhvendosjeve.

Stomatologjia dhe kirurgjia orale: gingiviti, periodontiti, ndërhyrjet kirurgjikale në rajonin maksilofacial, pas nxjerrjes.

Pulmologjia: Bronkiti, bronkektazia, ekspektoracioni i vështirë gjatë bronkitit, astma bronkiale, si dhe pas anestezisë.

Shkarko prezantimin e plote te medikamentit ne gjuhen shqipe duke klikuar ketu!
Usage:

1-2 capsules a day with about 200ml of water. Take SERAPINN® 1 hour before the meal or two hours after the meal. If 1 capsule a day is used for more than 4 weeks or 2 capsules a day for more than 7 days, it is necessary to consult a health professional. It is not intended for pregnant and breast-feeding women and children.

There are no reviews yet.

Be the first to review “SERAPINN®”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *