Vazhdo lart
Në Gjëndje

UROLITINN®

22.99

KOMPLEX BIMOR BIOAKTIV PER  PER PARANDALIMIN DHE MENJANIMIN E GUREVE NGA TRAKTI URINAR

UROLITIN  PERFTOHET nga  nxjerrja  unike e  lendeve  aktive përmes procesit të hidrodestilimit të 8 bimëve medicinale që veprojnë në sinergji.

 

Kategori: Tag:
UROLITINN®

Informacion i pergjitshem i medikamentit

  1. Efektivisht provuar  ne parandalimin dhe trajtimin e urolithiasis
  2. Stimulon diurezen dhe lehteson heqjen e kristaleve kripore dhe gureve nga trakti urinar
  3. Kontrollon dhimbjen dhe eleminon spazmat nga trakti urinar
  4. Parandalon krijimin  perseritur te gureve pas heqjes nga trakti urinar,pavaresisht origjines se tyre
  5. Con ne permiresimin e pergjithshem te gjendjes ne dysuria,polyuria,nocturia,urinim I veshtire,presion I dobet I urinimit, dhe mosmbajtje e urines.

UROLITINN eshte nje kompleks tradicional bimor për trajtimin dhe parandalimin e urolitiazës me përvojë 90-vjeçare të përdorimit të tij

Urolitiaza dhe krijimi i tepërt i kripës në veshka (oksalate, urate, fosfate, karbonate)

Parandalimi i krijimit të përsëritur të gurit pas heqjes nga trakti urinar, pavarësisht nga origjina e tij

Spazmat e traktit urinar dhe biliar, kontrollon dhimbjen dhe eleminon spazmën duke zvogëluar ndjenjën e shqetësimit

Infeksionet e traktit urinar: cistiti, uretriti, pielonefritiPërmirësimi i përgjithshëm i gjendjes në dizuri, poliuri, nokturi, urinim i vështirë, presion i dobët urinar dhe mosmbajtjeje urinare

Sipas Shoqatës Mjekësore Evropiane EMA, lendet aktive që gjenden në UROLITINN® përdoren për te  rritur  sasinë e  urinës së ekskretuar në mënyrë që të arrihet efekti  shpëlares i traktit urinar nga guret  e veshkave, cistitin, dizurinë si dhe për lehtësimin e spazmave te traktit urinar.

DIURETIK Nxit diurezen dhe eleminon kristalet e kripes nga trakti

SPAZMOLITIK Kontrollon dhimbjen dhe leminon spazmat brenda 20-30 minutave

ANTI-INFLAMATOR Parandalon dhe lufton inflamacionin e traktit urinar

ANTIBAKTERIAL Parandalon zhvillimin e patogjeneve

Shkarko prezantimin e plote te medikamentit ne gjuhen shqipe duke klikuar ketu!
Administration:

Dissolve 30 ml (two spoons) each in half a glass of water twice a day and drink, minimum 15 minutes before a meal.

There are no reviews yet.

Be the first to review “UROLITINN®”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *