Vazhdo lart
Në Gjëndje

Vitamin C+Zn Direkt

22.99

Vitamin C Direct + Zn eshte nje ndihme efektiove ne :

 1. Per forcimin e imunitetit dhe gjendjen e mire te pergjithshme te organizmit (Ne vecanti gjate sezonit te ftohjes,gripit dhe  alergjive)
 2. Per gjendjen e mire te flokeve, lekures dhe thonjve (sepse kontribuon ne krijimin dhe ruajtjen e kolagjenit)
 3. Per me shume energji dhe me pak lodhje
Kategori: Tag:
Vitamin C+Zn

Informacion i pergjitshem i medikamentit

 1. Antioxidant
 2. Rritje te cartilageve, dhembet
 3. Kolagjeni sintetik (vitamin C eshte thelbesore per zhvillimin e indeve (scar tissue)
 4. Carnitine (thelbesore per transportin e acideve yndyrore ne mitokondria – formimi i adenozine trifosfatit )
 5. Sinteza e hormoneve steroide
 6. Stimulon funksionin e adrenalines

Vitamin C Direct + Zn eshte nje ndihme efektive ne :

 1. Per forcimin e imunitetit dhe gjendjen e mire te pergjithshme te organizmit (Ne vecanti gjate sezonit te ftohjes,gripit dhe  alergjive)
 2. Per gjendjen e mire te flokeve, lekures dhe thonjve (sepse kontribuon ne krijimin dhe ruajtjen e kolagjenit)
 3. Per me shume energji dhe me pak lodhje

Tretet direkt ne goje dhe pa uje

 1. Ne formimin e indit lidhes, dhembeve, kockave, thonjve, flokeve dhe lekures
 2. Rol ne perthithjen e kalciumit ne kocka dhe duke ndikuar ne veprimin e hormoneve te rritje
 3. Thelbesore per formimin e antitrupave, leukociteve, gjendrave te tiroides dhe funksionimit te hormoneve – rezistence e organizmit ndaj infeksioneve
 4. Rol ne sintezen dhe perdorimin e insulines (mbrojtjen e qelizave β pankreatike te cilat prodhojne insuline nga kalbja)
 5. E rendesishme per zhvillimin normal te hormoneve seksuale mashkullore dhe funksionin e prostates
 6. Funksioni ne berjen e proteines lidhese te vitamines A, kontrollin e proceseve inflamatore dhe rigjenerimin e indeve.
 • Komponentet aktive :

Vitamin C (L-ascorbic acid) dhe Zinc (zinc-gluconate)

 • Doza dhe forma:

300 mg  vitamin C dhe 10 mg of zinc ne formen mikrograunolave (forme pluhuri)

 • Paketimi:

Paketimi me 20 bustina me [erdorim 1 here ne dite

Produkt pa sheqer  – I pershtatshem per diabetiket

 • Konsumi i rekomanduar :

Nje bustine me Vitamin C Direkt + Zn te Pharmanova ne dite

 1. Doza e rekomanduar ditore e vitamines C eshte afersisht 80 mg
 2. Doza e rekomanduar ditore e Zn eshte afersisht 10 mg
Shkarko prezantimin e plote te medikamentit ne gjuhen shqipe duke klikuar ketu!
Ingredients:

One sachet contains 300 mg of vitamin C and 10 mg zinc powder

Packing:

20 bags

Way of use:

One bag a day melt directly in the mouth, without further addition of liquid

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vitamin C+Zn Direkt”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *